PROJE HİZMETLERİ

Proje, Tasarım, Uygulama ve Danışmanlık

Mimari Proje ve Mühendislik alanında çok çeşitli projeler üreten,konusunda uzman Yüksek Mimar ve Yüksek Mühendislerden oluşan kadrosu, güçlü yazılımsal ve donanım alt yapısı, yerel ve uluslararası standartlara hakim uzman kadrosu ile kısa zamanda müşterilerinin isteklerine çözüm üretebilen, müşterilerine ve çevreye karşı sorumluluklarını göz önünde tutan projeler üretir.Firmamız bünyesinde Mimari, İç Mimari, BİM Modelleri, Restorasyon, Röleve, Restütüsyon, Statik, Demir ve Kalıp Projeleri, Altyapı, Deplase, Geçici ve Kalıcı Trafik ve Yaya Sirkülasyonu Düzenlemeleri, UTK Projeleri, Yönlendirme, Peyzaj, Kavramsal Ürün Tasarımı, üretim detayı alanlarda projeler hazırlanmaktadır.Firmamız ayrıca uygulama projesi, detay proje, (sistem ve nokta detayları), teknik şartname hazırlanması, metraj ve keşif özeti oluşturulması, ihale dosyaları ve iş programı hazırlama, konularında profesyonel ve çözüm odaklı hizmet vermektedir.

Alışveriş merkezleri, oteller, çok katlı ve yüksek bina blokları ve iş merkezleri, hastaneler, havaalanları vs. için tasarım çıktıları, teknik şartnameler, iş detayları ve saha çizimleri üretmek ve yönetmek amacıyla mimari işlerde tasarım & mühendislik hizmetleri sağlamaktadır. Tasarım aşamasında, işveren taleplerinin de dikkate alınması ile fonksiyon şemalarının çıkarılması, genel yerleşim planlarının oluşturulması ve cephe etüdlerinin yapılmasından malzeme seçimlerinin netleştirilmesine kadar bir dizi süreç takip edilmektedir. Süreç içerisindeki herbir aşama projeye, zamana ve işveren talebine bağlı olarak ayrı ayrı ya da bir bütün olarak değerlendirilmektedir.
Bir yapıyı oluşturan iki temel projeden birisi mimari proje diğeri statik projedir. Mimari projede hedef yapının kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına göre planlanması iken statik projede ise hedef mimari projenin güvenli bir şekilde hayata geçirilmesidir. Betonarme, çelik, ahşap ve birçok farklı türde yapının statik projelerini alanında uzman inşaat mühendislerimiz son teknoloji lisanslı tasarım programları ile tasarlayıp projelendirmektedirler. Zaman kaybını engellemek adına süperpoze işlemlerini detaylı bir şekilde yaparak, sizlere mimari projenizi sorunsuz bir şekilde uygulama fırsatı sunmaktayız.
Elektrik ve Mekanik sistemler her ne kadar görünürde belli olmasalar da bina için hayati önem arz ederler. Uzun yılllar sorunsuz bir şekilde çalışmalarını sağlamak için henüz tasarım aşamasında en ince detaylar düşünülmesi gerekmektedir. Sizlere bu konuda güvenilir çözümler oluşturmak adına alanında uzman firmalarla çözüm ortağı olarak koordineli bir çalışma sunmaktayız.

Hiçbir projeniz Acıbadem Mimarlık için çok büyük veya küçük değil.

Ön görüşme ayarlamak için hemen arayın

× Sorunuz mu var?