YAPI DANIŞMANLIĞI

Uzmanlıklarımızı keşfedin…

Acıbadem Mimarlık olarak müşterilerimize projelerin tüm aşamalarında teknik sözleşmelerin yönetimi, mimari ve statik danışmanlık, keşif-metraj çalışmaları, birim fiyat analizleri, malzeme seçimleri, detay çözümleri gibi konularda alanında uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Amacımız yapı maliyetlerini düşürerek kalite ve estetik unsurlarının arttırılmasını sağlamaktır.

Mimari ve Statik Danışmanlık

Mimari ve statik projelerin uyumlu olarak birleştirilmesi, stabil, durabil ve ekonomik yapı üretimi ile optimum çözümün bulunması firmamızın bu alandaki faaliyetlerini oluşturmaktadır. Bu alanda projelerin fizibilite, tasarım, boyutlandırma, detaylandırma ve planlama mühendislik hizmetleri verilmektedir. En güncel hesap ve tasarım programları ve yönetmelikler eşliğinde yapı güvenliğini esas alan mimar ve mühendislerimiz sizlere en güvenilir çözümler sunmaktadirlar.

Keşif – Metraj Çalışmaları

İnşaat sektöründe, yapıyı meydana getiren bütün elemanların teker teker ölçülerek, uzunlukların metre( m ), alanların metrekare(m2), hacimlerin(m3 ), ağırlıkları( kg ) veya ton ( t ) ve sayılabilenlerin( ad ) cinsinden hesaplanma işlemine metraj denir.

Bir yapının maliyetinin bulunması için; metraj, fiyat analizi, keşif denilen işlemler sırasıyla yapılır. Metrajın hatalı yapılması yapı maliyetinin hatalı yapılmasına sebep olur.

Hiçbir projeniz Acıbadem Mimarlık için çok büyük veya küçük değil.

Ön görüşme ayarlamak için hemen arayın

× Sorunuz mu var?